کوکی کاکائویی

وزن خالص: 375 gr تعداد در كارتن : 12 بسته

وزن خالص: 375 gr
تعداد در كارتن : 12 بسته
برگه ذرت یا برشتوک یا کورن‌فلکس (Corn flakes) یکی از صبحانه‌های رایج در دنیاست که با ذرت درست می‌شود و جزو غلات صبحانه محسوب می‌شود. برگه ذرت برای اولین بار توسط جان هاروی کلوگ آمریکایی درست شد.
تنوع خانواده کورن فلکس ها مربوط به اضافه نمودن مواد مختلف مانند شکر، کاکائو، عسل، تکه های میوه و طعم دهنده های مختلف است. تمامی محصولات کورن فلکس بر پایه ذرت و آرد ذرت ساخته می شوند. این محصول در وعده صبح یا عصر به همراه شیر توصیه می شود.
هر چند بعضی از این تولیدات، حاوی غلات بدون سبوس و قند هستند، اما با ویتامین‌ها و مواد مغذی‌ دیگری غنی شده اند. غلات منابع طبیعی ویتامین های B6، اسید فولیک، اسید پنتوتنیک و منابع خوب روی، آهن، منگنز و مس و روغن‌های گیاهی غنی از ویتامین E و اسید لینولئیک (اسید چرب ضروری) هستند.
فواید مصرف:
مصرف غلات صبحانه ی آماده مصرف باعث افزايش دريافت آهن و ويتامين ها مي شود و با خطر مصرف مازاد يا زياد در بالغينی كه نياز آن ها كمتر است، روبرو نيست.
مصرف غلات صبحانه غنی سازی شده باعث افزايش دريافت مواد مغذي و تامين توصيه های رژيمی می شود.
مطالعات علمی نشان داده است که فیبرهای محلول و غیرمحلول جزو ضروریات رژیم غذایی انسان هستند. فیبر محلول می ‌تواند کلسترول خون را کاهش دهد و فیبر نامحلول در جلوگیری از یبوست، سرطان روده و دیابت موثر است. اکثر غلات سبوس دار حاوی حداقل 4 گرم فیبر در دانه‌ های خود هستند که از حدود 2 درصد (در ذرت) تا 11 درصد (در گندم) متغیر است.
افرادی که کورن فلکس مصرف می نمایند نسبت به بقیه دریافت بالاتری از ویتامین D، B3، B12، ریبوفلاوین، کلسیم، آهن، روی و پتاسیم دارند.