دمنوش نعناع

در بسته بندی 12 عددی تعداد در کارتن : 12 بسته

در بسته بندی 12 عددی
تعداد در کارتن : 12 بسته

خواص:

مقـوي معده، ضدنفخ، اعصاب و روان، ضد درد، ضد تشـنج، آرامبخش و  آرام کننـده اعصـاب، هضم کننده، تقويت کننده معده، سوء هاضمه، ضدتهوع، ضدميکروب و ضد اکسيدان. هچنین با کـاهش اسپاسـم عضـلات صـاف گـوارش، منجـر بـه کـاهش درد در ناحیـه شـکم مـی شـود. خون را رقيق و چربي خون را برطرف مي سازد. در درمان سرماخوردگي مفيد و تب بر می باشد.  دمنوش  نعنا غلظت خون را طبیعی میکند.  برای درد قلب و خفقان، نعنا را با پرسیاوشان جوشانده، صبح و عصر میل شود.  کسانی که کلسترول دارند بعد از غذا و عصرها دمنوش نعنا را به مدت دو هفته بنوشند.

موارد منع مصرف:

اسانس نعنا را نباید به مقدار زیاد به کودکان و نوزادان خوراند، زیرا روی حرکات تنفسی و قلب اثر می گذارد و ممکن است خطرناک باشد.
چای نعنا معمولا بی خطر است اما مادران باردار و شیرده باید دمنوش نعنا کم بخورند. افرادی که دارای سابقه سقط جنین هستند در دوران بارداری از مصرف نعنا باید اجتناب کنند. معدود عوارض منفی ناشی از کپسولهای پوشش دار روده ای روغن نعناع عبارت است از : جوشهای  پوست، سوزش، سردرد، ضربان پایین قلب و لرزش عضله.
روغن نعنا که روی پوست مالیده شده باشد می تواند سبب بروز التهاب یا جوشهای پوستی گردد. روغن نعناع باید رقیق شود و میزان مصرف آن باید کم باشد چون میزان مصرفی بالا سبب آسیب دیدگی کلیه می شود.
روغن نعنا خالص سمی است و نباید مصرف داخلی شود.
روغن نعنا را نباید به صورت نوزادان و کودکان مالید.
دقت کنید که روغن و تنتور تهیه شده از نعناع را اشتباه نگیرید.
اگر اسانس نعنا به مقدار زیاد مصرف شود، فشار خون را بالا برده و موجب حالت تهوع، استفراغ و درد معده می شود و حرکات دودی معده را از بین می برد.
نعناع با تمام فوایدی که دارد، اگر زیاد مصرف شود سیستم گوارشی را تحریک می کند. لذا اگر شما روزی دو تا سه فنجان دم کرده نعنا می نوشید، بهتر است بعد از دو هفته نوشیدن، چند روزی مصرف آن را قطع کرده و دوباره شروع کنید.