جوش شیرین

تعداد در كارتن : 8 بسته 12 عددی

وزن خالص: gr 75

تعداد در كارتن : 8 بسته 12 عددی

مواد مخمر یکی از مهم‌ترین ترکیبات مورد نیاز برای پخت نان، کیک و شیرینی هستند که در سبک شدن یا به اصطلاح ور آمدن خمیر موثر می­باشند. اگرچه اساسا مخمرها موجوداتی بیولوژیکی هستند اما ترکیباتی مانند جوش شیرین و بیکینگ‌پودر نیز نقش مخمری را دارند. مخمرها ترکیباتی را آزاد می‌کنند که سبب ایجاد حباب‌های هوا می‌شوند.

نحوه عملکرد این دو ماده یعنی جوش‌شیرین و بیکینگ‌پودر بر اساس یک واکنش اسیدی بنا نهاده شده است. وقتی یک اسید و باز با هم واکنش می‌دهند، یکدیگر را خنثی می‌کنند و در نتیجه آب و ترکیبات خنثی‌ که نمک نام دارند، تولید می‌شوند.

روش مصرف:

به کار بردن مقادیر بیش از حد بیکینگ‌پودر در فرمولاسیون باعث ایجاد بافت درشت و حجم کم می شود، چرا که انبساط بیش از اندازه گاز سبب ضعف ساختار شبکه گلوتنی شده که حین پخت تخریب شده و باعث افت حجم می شود. همچنین استفاده از مقادیر اندک بیکینگ‌پودر نیز باعث ایجاد بافتی فشرده و حجم اندک در محصول نهایی می گردد.

جالب است بدانید، به همین دلیل متخصصان آشپزی توصیه می‌کنند ترکیبات خشک به صورت جداگانه با هم ترکیب شوند تا از واکنش سریع بین‌ اسید و باز تشکیل دهنده بیکینگ پودر تا حدی جلوگیری شود.