کاربرد های چای کیسه ای !

کاربرد های چای کیسه ای !

کاربرد های چای کیسه ای ! چای فقط برای نوشیدن نیست !

تا به حال به استفاده از چای های کیسه ای که استفاده شده است فکر کرده اید ؟ آیا می دانید تفاله چای هم می تواند مفید و کارامد باشد ؟ در اینجا قصد داریم چند نکته خانه داری در مورد استفاده از چای کیسه ای برای شما بیان کنیم .

 چای جزو معدود گیاهانی هست که نزد جوندگان کوچک، عنکبوت و حشرات محبوبیت ندارد و آفت خاصی هم به آن نمی زند . بوی چای آنها را می ترساند و آنها دور می کند. چای کیسه ای را در مناطقی که این موجودات وجود دارند بگذارید، مشاهده خواهید کرد که دیگر این موجودات از آنجا رد هم نمی شوند . برای کارایی بهتر و موثرتر می توانید از چای کیسه ای استفاده نشده هم استفاده نمایید .

پس از مصرف چای کیسه ای معمولا کیسه های آن را در سطل زباله می اندازیم. نکته این است که حتی کیسه های مورد استفاده چای کیسه ای برای تبدیل شدن به زباله بسیار مفید هستند و می تواند برای رشد گیاهان و درختان داخل باغچه شما مفید باشد شما می توانید از چای استفاده شده به عنوان یک کود مفید و کاملا طبیعی استفاده نمایید .

چنانچه شما با پوست خود مشکلاتی از قبیل التهاب، قرمزی، گزیدگی و کبودی است با بسته های چای کیسه ای کمتر قابل مشاهده است. برای این کار یک کیسه چای را برای چند ثانیه زیر آب سرد بگیرید و 15 دقیقه روی ناحیه دچار مشکل نگه دارید. چای حاوی تانین است که به کاهش التهاب و حساسیت کمک می کند همچنین قرمزی و تورم را نیز از بین می برد. همچنین اگر چشم های شما احساس خستگی و قرمزی را در خود مهمان کرده می توانید چشم های خود را بسته و روی آنها یک چای کیسه ای خیس شده با آب سرد قرار دهید . (نکته : فقط دقت نمایید که چای کیسه ای باید نم دار باشد و طوری نباشد که آب آن به داخل چشم شما سرازیر گردد )

استفاده از چای کیسه ای خشک شده به از بین بردن بوی ناخوشایند کفش کمک می کند در صورتیکه یک عدد از چای کیسه ای را درون کفش قرار دهید با بوی بد کفش های خود برای مدتی خداحافظی خواهید کرد . همچنین چای خشک را می توانید در وسایلی که احتمال جذب نم می دهید قرار دهید و به عنوان یک نم گیر طبیعی از آن استفاده نمایید .

اگر حجم زیادی از ظرف های نشسته وجود دارد و ماده شیمیایی و زمان کافی برای شستن آنها وجود ندارد. ظرف ها را یک شب در سینک ظرفشویی بخیسانید و یک بسته چای کیسه ای را در آن بیاندازید؛ صبح روز بعد ظرف ها به راحتی از چربی و آلودگی پاک می شوند. چای باعث می شود همانند یک ماده چربی زدایی برای شما عمل کند و ظرف های شما را شفاف تر و درخشان تر خواهد کرد .

 با خاصیت نم زدایی و بو بری چای کیسه ای آشنا شوید باید بدانید که چای کیسه ای در یخچال هم کاربرد دارد. در صورتی که شما از آن در یخچال استفاده کنید بوی غذاهای مختلف موجود در یخچال را جذب می کند و در رطوبت فضای یخچال تعادل ایجاد می کند.

چای کیسه ای شاهسوند