در مورد قهوه همیشه با انگیزه بمانیم…

در مورد قهوه همیشه با انگیزه بمانیم…

بالاخره در زندگی یک باریستا زمانی فرا می رسد که قهوه جذابیت گذشته اش را ندارد. ریزش های فوق العاده دیگر الهام بخش شما نیست. برای هر اسپرسو تلاش کمتری می کنی و دیگر دانه های جدید را امتحان نمی کنید.

در این مقاله با هم نگاهی به پنج مورد از مواردی که به شما کمک می کند در مورد قهوه همیشه با انگیزه بمانید نگاهی می کنیم:

 1. برای خودتان هدف مشخص کنید

  اگر در حال حاضر قهوه برای شما هیجان انگیز نیست چیزی در مورد آن پیدا کنید که شما را هیجان زده کند.معمولا چه بخش هایی از قهوه الهام بخش شماست؟ بر همان بخش تمرکز کرده و برای خود اهداف جدیدی مشخص کنید. چند طرح جدید در شبکه های اجتماعی جستجو کنید, چند کلیپ آموزشی تماشا کنید و آنقدر تمرین کنید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن آنها را خلق کنید.

  با مشتریان صحبت کنید: از آنها بپرسید از چه چیز قهوه لذت می برند و شما چطور می توانید آن چیز را برای آنها لذت بخش تر کنید. کشف کردن راههای جدیدی که ارتقا دهنده مهارت هایتان است می تواند انگیزه ای باشد که به دنبال آن هستید.

 2. بخشی از جامعه قهوه باشید

  یافتن افراد هم فکر می تواند قسمت مهمی از باانگیزه ماندن باشد. تمام شغل شما حول محور مردم است. آنها به فروشگاههای شما می آیند, با شما کار می کنند و الهام بخش شما هستند. دیگر باریستاهای مشتاق را پیدا کرده و در مورد قهوه صحبت کنید. همین موضوع باعث می شود جریان خلاقیت شما در قهوه متوقف نشود.

  با باریستاها و رسترها در کافه های اطراف صحبت کنید تا از قافله اتفاقات و رویدادهای قهوه عقب نمانید.

  اگر نمی توانید جامعه ای از عاشقان قهوه داشته باشید, پیشنهاد بعدی شبکه های اجتماعی خواهد بود . سعی کنید با گروه ها و انجمن های مختلف در ارتباط باشید. این موضوع می تواند بخش مهمی از پروسه رشد شما بعنوان یک فرد حرفه ای در دنیای قهوه باشد.

 3. دیگران را در اشتیاق خود سهیم کنید

  صحبت در مورد اشتیاقتان می تواند باعث مشتاق تر شدن شما گردد. بنابراین اگر در کافه خودتان هستید یا در یک مرکز آموزشی یا هرجای دیگر, همیشه در مورد شگفتی های دنیای قهوه با دیگران صحبت کنید.

  بسیار خوب است که این علاقه و اشتیاق را در جامعه قهوه در میان بگذارید اما به اشترلک گذاری آن با فردی که در دنیای قهوه تازه وارد محسوب می گردد هم می تواند ایده خوبی باشد. اگر بتوانید جرقه ای از این اشتیاق رادر مشتری خود روشن کنید. طرز فکر او در مورد قهوه را برای همیشه تغییر خواهد داد و چه چیزی می تواند بیشتر از این هیجان انگیز و الهام بخش باشد؟

 4. بهترین ها را دنبال کنید

  شبکه های اجتماعی می تواند گزینه مناسبی باشند. همین جاست که شما می توانید شانس دنبال کردن موثرترین و بهترین افراد حرفه ای دنیای قهوه را داشته باشید. نکته دیگر این است که در شبکه های اجتماعی می توانید با خلاقیت ها و ابداعات جدید آشنا شوید و اگر از رشد صنععت عقب نمانیدهرگز کسل و بی انگیزه نخواهید شد. همیشه فرصتی برای یادگیری وجود خواهد داشت بنابراین از این فرصت استفاده کنید.
 5. طعم های جدید را امتحان کنید

  هیچ چیز هیجان انگیزتر از خریدن یک پاکت قهوه جدید از رستری مورد علاقه تان نمی تواند باشد.

  رسترها را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید مطمئنا با دیدن تلاش های آنها  برای حصول بهترین قهوه شگفت زده می شوید و البته با دیدن سخت کوشی آنها تجربیاتتان بیشتر می شود.

  صحبت درباره عشق به قهوه می تواند جرقه هایی از اشتیاق بیشتر به آنرا روشن کند.

  همچنین می تواند خود قهوه و نظرتان را نسبت به آن به اشتراک بگذارید. نظرات دوم, سوم و حتی چهارم درباره یک قهوه جدید همیشه می تواند خوب باشد. ممکن است طعمی که توسط شما درک نشده باشد به وسیله فرد دیگری دریافت شود.

هر فردی می تواند دچار عادتی شود ولی مهم این است که خود را در آن محبوس نکند. خود را به چالش بکشید و اطراف خود را با انسان های فوق العاده پر کنید. بیاموزید به اشتراک بگذارید و رشد کنید

باریستا: قهوه‌چی یا باریستا (به انگلیسی Barista) به شخصی که در قهوه‌خانه نوشیدنی‌های با پایهٔ اسپرسو را آماده و تحویل می‌دهد گفته می‌شود.

منبع: دو ماهنامه تخصصی صنعت قهوه