دمنوش آرامش بخش

Home/دمنوش کیسه ای/دمنوش آرامش بخش

Project Description

در بسته بندی 12 عددی
تعداد در کارتن : 12 بسته


خواص:

به لیمو:

برگهای این گیاه ضد اسپاسم، آرامبخش و تب بر می باشد. در کشور فرانسه از این گیاه برای درمان اختلالات گوارشی، بی قراری، بیخوابی و نیز درمان واسیر خفیف، سیاهرگ واریسی و بیماری های عفونی پوست استفاده میشود. در مراکش برای درمان سرماخوردگی و یبوست مصرف میشود. دمنوش به لیمو دارای خواص تب بر، ضد اسپاسم، برطرف کننده خستگی بدن، آرام بخش و کاهش استرس، تقویت کننده معده است. در بهبود دردهای شکمی، دلپیچه، نفخ، تپش قلب، تسکین دردهای میگرنی و رفع سرگیجه موثر می باشد.

گل گاو زبان:

دمنوش برگ گیاه گاوزبان برای تسکین درد مفاصل و نقرس مفید است و دیفتری و حناق را درمن می کند. دمنوش گل گاوزبان باعث تقویت اعصاب، بالا بردن حرارت غریزی بدن، برطرف کننده اسهال، بهبود در تنگی نفس، لفزلیش خون رسانی، درمان به مغز مفید است و همچنین در درمان کم حواسی، جنون و مالوخیا موثر می باشد. زکام، برونشیت، یرقان،کهیر، تب خال و سرخک را درمان میکند. در طب سنتی گل گاوزبان دارای طبیعتی گرم می باشد. روغن دانه این گیاه دارای خواص ضد التهاب، ضد فشار خون می باشد. روغن این گیاه در صنعت داروسازی همراه با ویتامین ها به صورت کپسول استفاده میشود.

اسطوخودوس:

اسطوخودوس صفراآور و صفرا بُرمی باشد. در بهبود کم خوابی و بیخوابی موثر و خواب آور  است دمنوش این گیاه برای کاهش نفخ، قولنج و ناراحتی های معده، اختلالات کبدی، طحال استفاده می شود. افراد مبتلا به ناراحتی های عصبی که دارای تپش قلب هستند برای برطرف کردن تپش قلب می توانند از دمنوش اسطوخودوس استفاده نمایند. همچنین آسم، صرع، سیاه سرفه و لارنژیت را درمان می کند. سو هضم های همراه با تخمیرات عفونی روده را برطرف می سازد. این دمنوش دارای اثری تسکین دهنده و ارامبخش دارد و احساس کسالت عمومی را برطرف میکند. خاصیت ضد میکروب، ضد قارچ این گیاه باعث می شود برای درمان سوختگی ها و گزش حشرات به کار برده شود.فشار خون را کاهش می دهد.اسطوخودوس موجب کاهش درد و التهاب میگردد به همین دلیل مصرف دمنوش آن برای تسکین سردرد و درمان افسردگی های خفیف مفید می باشد. اسطوخودوس موجب کاهش خفیف کلسترول خون میگردد. دیگر خواص آن دارای اثرات ضد تومور علیه تومورهای کبد، ریه، لوزالمعده، پروستات می باشند. علاوه بر آن دارای برای رفع بی اشتهایی، عصبانیت، اختلالات دستگاه گردش خون و سوهاضمه مورد استفاده قرار می گیرد. در طب سنتی دارای طبیعتی گرم و خشک است و برای سرماخوردگی مفید می باشد. قوای مغزی و فکری را تقویت می نماید، مقوی حافظه است و فراموشی را درمان می کند.

سنبل الطیب:

دارای اثرات محافظ کبدی می باشد. در طب سنتی دارای طبیعتی گرم و خشک است. در تسکین دردهای معده و روده موثر بوده، تقویت کننده و باز کننده انسداد و گرفتگی های کبد و معده می باشد.درخشان کننده ی رنگ صورت است.مدر و از بین برنده رطوبتهای نامناسب موجود در سر و سینه است. دمنوش این گیاه کلیه ها و رحم را پاکیزه میکند و قاعده آور است. این گیاه در درمان کچلی، تبخال و سرخی چشم و نیز مراحل ابتدایی انواع التهابات موثر است و همچنین در بهبود زخم های عفونی و سوختگی های ناشی از آتش مفید می باشد و عصاره ی آن در درمان زخمهای ریه و سیاه سرفه کودکان مفید می باشد. دمنوش این گیاه برای خوشبو کردن دهان، رفع سرفه های رطوبی، تسکین درد سینه، رفع استفراغ، کاهش نفخ، یرقان، درد طحال، ورم های داخلی بواسیر اثر درمان کننده دارد.در درمان دیابت غیر قندی نیز بسیار مفید می باشد.

بهار نارنج:

پوست میوه نارنج ضد اسپاسم ضعیف مجاری گوارشی بوده و موجب افزایش ترشح شیره ی معدی، درمان کم اشتهایی و رفع اختلالات گوارشی، درمان سرفه و سرماخوردگی می گردد. در درمان التهاب معده در افراد گرم مزاج مفید است. برای نتیجه و تاثیر بیشتر بهتر است دمنوش آن را نیم ساعت قبل از وعده های غذایی میل شود. در طب سنتی دارای طبیعتی گرم و خشک می باشد. نوشیدن عرق بهار نارنج مقوی، نشاط آور، تسکین دهنده درد سینه، دلپیچه و اشتها آور است بیماری صرع را درمان می کند.