گزارشی از بازدید استاندار و هیئت همراه از شاهسوند

Home/اخبار شاهسوند/گزارشی از بازدید استاندار و هیئت همراه از شاهسوند

گزارشی از بازدید استاندار و هیئت همراه از شاهسوند

سوال استاندار درباره کیفیت مواد غذایی و نحوه کنترل کیفیت ذر یک واحد بسته بندی مواد غذایی مشهد ماجرایی بود که بتواند از جهات مختلف مورد توجه قرار گیرد. استاندار خراسان رضوی در جریان بازدید یکی از واحدهای بسته بندی مواد غذایی مشهد وقتی به واحد کنترل کیفیت مواد وارد شده به کارخانه رسید توقفی تامل برانگیز داشت. علیرضا رشیدیان از کیفیت این واحد تولیدی درباره نحوه کنترل کیفیت این مواد (سوال کرد) اما ماجرا به همین جا ختم نشد, استاندار از مسئول کنترل کیفیت که می گفت تمام مواد وارد شده به واحد تولیدی را براساس استانداردهای تعیین شده مورد ارزیابی قرار می دهد خواست سندی برای اثبات گفته خود ارائه کند و مسئول مربوطه به دفتری اشاره کرد که کلیه موارد وارد شده و نحوه و نتیجه کنترل کیفیت در آن جا ثبت می شود و این دفتر قابل دسترسی است، استاندار اما به این گفته اکتفا نکرد و خواست که دفتر مورد اشاره را ببینند وقتی دفتر در مقابل استاندار قرار گرفت، آنرا با دقت مطالعه کرد سپس از مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی که در میان هیئت همراه وی بود پرسید شما این را تایید می کنیدو زمانی که مدیر کل تایید کرد که کنترل کیفیت مواد درست انجام می شود و تا امروز در شاهسوند موردی از تخلف در کنترل کیفیت نداشته ایم استاندار از مسئول و پرسنل واحد کنترل کیفیت تشکر کرد و خواست که این کار را با دقت و حساسیت ادامه دهند. دقایقی بعد علیرضا رشیدیان در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان خراسان رضوی که در سالن کنفرانس همین واحد تشکیل شده بود اشاره کرد که یکی از شروط کمک این ستاد به واحد های تولیدی افزایش کیفیت تولیدات است.

[imageframe lightbox=”yes” lightbox_image=”” style_type=”none” hover_type=”none” bordercolor=”” bordersize=”0px” borderradius=”0″ stylecolor=”” align=”center” link=”” linktarget=”_self” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””]گزارشی از بازدید استاندار و هیئت همراه از شاهسوند[/imageframe]

بازدید:

استاندار خراسان رضوی روز پنج شنبه تاریخ 3 تیرماه 95 به اتفاق هیئت همراه که اکثر آنان اعضای ستاد تسهیل رفع موانع تولید در استان هستند، 3 واحد تولیدی را مورد بازدید قرار داد. این ستاد که جلسه مورد اشاره ششمین جلسه آن بود در پی تاکید رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل کار خود را آغاز کرد و تا کنون مورد ارزیابی قرار گرفته و مشکلات آنها بررسی شده است.

به گزارش خبرنگار روزنامه خراسان، استاندار و همراهان پس از بازدید از شرکت مواد غذایی شاهسوند، جلسات ستاد تسهیل را در سالن کنفرانس این شرکت برگزار کردند که گویا برنامه ریزی برای تشکیل جلسات ستاد به گونه ایست که کمترین درگیری را با بروکراسی اداری داشته باشد.

در این جلسه مسائل به صورت کاملا انقلابی مورد بررسی قرار گرفت و استاندار با استماع مشکلات واحدهای تولیدی همانجا دستور بررسی و رسیدگی صادر کرد، مدیر شاهسوند که میزبان جلسه ستاد تسهیل بود در این جلسه گفت: آقای استاندار از حضور شما در این واحد تولیدی تشکر میکنم حضور شما باعث دلگرمی ما است.

وی افزود: مشکلات صنعت و تولید زیاد است اصل مطلب این است که ما در شاهسوند در حالی که خیلی ها معتقد بودند بدترین زمان است، توسعه را شروع کردیم یک ریال هم تسهیلات نگرفتیم از وام های زود بازده هم استفاده نکردیم، وقتی دلار ناگهان از 1000 تومان به 3000 تومان افزایش یافت، بدترین شرایط ایجاد شد و ما علیرغم میل باطنی درگیر تسهیلات بانکی شدیم.

وی ادامه داد: در این مدت شرکت پخش سراسری در کشور ایجاد کردیم و تا پایان سال گذشته 25 شعبه در مراکز استان ها راه اندازی شد.

وی افزود: در پایان سال 93 یک هزار و 280 نفر پرسنل داشتیم، رویکرد ایجاد اشتغال این واحد در سال 95 ایجاد 5 هزار فرصت شغلی بود.

[imageframe lightbox=”no” lightbox_image=”” style_type=”none” hover_type=”none” bordercolor=”” bordersize=”0px” borderradius=”0″ stylecolor=”” align=”center” link=”” linktarget=”_self” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ animation_offset=”” class=”” id=””]گزارشی از بازدید استاندار و هیئت همراه از شاهسوند[/imageframe]

محمد سعید فیصل افزود: در شرایط حاضر مطالبات ما از فروشگاه های زنجیره ای و دولتی و …. حدود 20 میلیارد تومان است که عدم وصول این مطالبات تاثیر مستقیمی بر انجام تعهدات ما بطور دقیق دارد. جامعه اقتصادی ما می داند که رکود حاکم بر فضای اقتصادی کشور شرایط سختی را بر تولید کنندگان تحمیل می کند، لذا عدم ارائه خدمات بانکی به این گروه تولیدی از قبیل صدور انواع ضمانتنامه و پرداخت تسهیلات و صدور دسته چک را می توان گفت به دور از الگوی اقتصاد مقاومتی است. بر خلاف میل باطنی در سال 95 برنامه کوچک کردن را ذر پیش گرفتیم و با وجود رویکرد افزایش اشتغال مجبور به کاهش نیروهای شاغل در این مجموعه شدیم.

رئیس هیئت مدیره گروه غذایی شاهسوند گفت: رکود جامعه بر میزان اشتغال زایی فضای کارخانه شاهسوند تاثیر مستقیم گذاشت.

محمد سعید فیصل اضهار کرد: با توجه به شرایط رکود اقتصادی در جامعه ما نتوانسته ایم در این مسیر حرکت خود را ادامه دهیم.

وی افزود: امیدواریم با کمک ستاد تسهیلات بتوانیم اشتغال زایی را در این بازار رکود، افزایش دهیم و با ارائه تسهیلات به کیفیت نوع محصول بپردازیم.

رئیس هیئت مدیره گروه غذایی شاهسوند گفت: به علت عدم صدور ضمانت نامه اموال ما در گمرک خوابیده است.

استاندار خراسان رضوی پس از شنیدن سخنان رئیس هیئت مدیره گروه غذایی شاهسوند از مسئولان گمرک خواست برای حل مشکل این واحد بررسی لازم را انجام و راهکار قانونی و قابل اجرا برای حل ایم مشکل پیدا کنند.

محمد سعید فیصل نیز افزود: ما وثیقه کافی داریم اگر تا سقف 50 میلیارد تومان تسهیلات به ما داده شود اشتغال تا سقف 500 نفر را امسال به سرانجام برسانیم.

استاندار خراسان رضوی هم با اشاره به اینکه ارتقای کیفیت محصولات و نگاه اصولی به صادرات و کاهش هزینه های تولید و افزایش اشتغال شروط حمایت از واحدهای تولیدی مشکل دار است.

وی از دبیر شورای عالی بانک های استان که در جلسه حضور داشت خواست مشکلات این واحد تولیدی را بررسی و تا حد امکان در رفع این مشکلات تلاش کنند، استاندار از عضو شورای عالی بانک های استان خواست گزارش کاملی در این مورد را تا هفته بعد ارائه کند؛ سپس استاندار نماینده ای برای حضور در جلسه بررسی این مشکلات تعیین کرد.

منبع: روزنامه خراسان تاریخ 10 تیر

جولای 2nd, 2016|

نظر خود را بنویسید