دمنوش گیاهی

دمنوش های گیاهی یا جوشانده های گیاهی یکی از بهترین روش ها برای درمان و بهبود بیماری های مختلف می باشد. این دمنوش ها که از دم کردن بخش های مختلف گیاهان دارویی حاصل می شود خواص زیادی را نصیب بدن ما می کنند.

برای درست کردن دمنوش های گیاهی کافی است قسمتی از گیاه که خاصیت دارویی دارند مثل ساقه ها، برگ ها یا ریشه های گیاه را درون آب جوش قرار داد و پس از دم کشیدن مصرف نمود.

دمنوش ها خواص بی نظیری دارند و در صورتی که در رژیم غذایی ما واقع شوند می تواند تاثیر به سزایی در سلامت ما داشته باشند. دمنوش ها انواع مختلفی دارند و هر کدام مواد موثره مخصوص به خود را دارا می باشند. این موضوع باعث شده است تا هر دمنوش برای خاصیتی خاص استفاده شود.

برخی از دمنوش های گیاهی مناسب برای تقویت اعصاب و روان هستند. برخی دیگر از دمنوش گیاهی برای لاغری یا خاصیت ضد سرطانی آن ها مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از مهم ترین ترکیبات موجود در بسیاری از دمنوش های گیاهی ترکیبات آنتی اکسیدانی می باشد. مهم ترین خاصیت این ترکیبات جلوگیری و پیشگیری از انواع سرطان می باشد. در بدن ما انسان ها به دلایل مختلفی رادیکال آزاد تشکیل می شود. این رادیکال ها باعث تخریب سلولی بدن ما می شوند و می توانند باعث ایجاد سرطان در بدن شوند. اما ترکیبات آنتی اکسیدانی که در برخی از دمنوش های گیاهی به وفور یافت می شود، با این رادیکال های آزاد مبارزه کرده و آن ها را از بین می برند.

در ادامه مهم ترین خواص دمنوش های گیاهی را بیان می کنیم. دمنوش های گیاهی را می توانید به شکل های مختلفی استفاده کنید. اما در شکل کیسه ای کافی است یک عدد را داخل لیوان آب جوش گذاشته و چند دقیقه ای زمان بدهید تا مواد موثره از گیاه خارج شود و پس از این که دمنوش کمی سرد شد میل نمایید.

خواص کلی دمنوش های گیاهی:

تعداد زیادی از دمنوش های گیاهی برای مبارزه و درمان سرماخوردگی و آنفولانزا مناسب هستند. اغلب دمنوش ها دارای مقادیر مناسبی ویتامین علی الخصوص ویتامین سی بوده که برای سرماخوردگی بسیار مفید می باشد.

دمنوش های گیاهی زیادی داریم که می تواند به هضم بهتر غذا کمک کند. مصرف این دمنوش ها دو ساعت قبل یا بعد از وعده های غذایی می تواند به هضم و جذب بهتر مواد غذایی کمک شایانی نماید.

یکی از مهم ترین خواص دمنوش های گیاهی تقویت سیستم ایمنی می باشد. در صورت استفاده منظم از این دمنوش ها می تواند سیستم ایمنی بدن را به طور کلی تقویت نمود از این مسئله باعث می شود ما کمتر دچار سرماخوردگی و آنفولانزاهای فصلی شویم.

برخی از دمنوش ها برای کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. به طور مثال دمنوش گیاهی چای ترش برای پایین آوردن فشارخون بسیار کارا می باشد. یا دمنوش بوقناق برای بیماران دیابتی و تنظیم قندخون موثر می باشد. البته باید در مصرف دمنوش های گیاهی جانب احتیاط را رعایت کنیم و خودسرانه به مصرف آن ها روی نیاوریم و مقدار مناسب در هر وعده رو رعایت کنیم.

برای خرید دمنوش های گیاهی به فروشگاه اینترنتی شاهسوند مراجعه نمایید.

دمنوش های گیاهی شاهسوند

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

برای اطلاع هر چه بیشتر از فعالیت های شاهسوند ما را در این شبکه ها دنبال کنید.