بهترین شیرین کننده چای

بهترین شیرین کننده چای

بهترین شیرین کننده برای مصرف چای، عسل طبیعی است.

به توصیه پزشکان بجای استفاده از قند یا شکر برای شیرین کردن چای که باعث بالا رفتن قند خون می شود بهتر است از عسل که دارای خواص درمانی بسیار زیادی می باشد و سبب بالا رفتن فشار خون نمی شود و شیرین کننده ای طبیعی است، استفاده کنیم.

بررسی ها نشان می دهد مصرف عسل به همراه چای باعث افزایش مقاومت بدن و مقابله با بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های مرتبط با دستگاه گوارش و یا بیماری ها ی پوستی می شود.

پزشکان توصیه می کنند تا افراد برای شیرین نمودن چای خود از عسل البته به میزان کم استفاده کنند و از طعمی از عسل استفاده بکنند که با چای مزه خوشایندی تولید می کند زیرا عسل می تواند دارای طعم های مختلف باشد. ازجمله طعم های آویشن،‌ گزنه، پرتغال و غیره که هر کدام سبب می شود تا عسل خواص درمانی خاصی پیدا نماید.

پزشکان تاکیید دارند روش‌های سنتی مثل خوردن چای و عسل بدلیل اینکه میزان مقاومت باکتری‌ها در برابر داروهای آنتی بیوتیک همچنان رو به افزایش است و به تدریج این داروها تاثیر درمانی خود را از دست می‌دهند، مصرف این شیرین کننده برای مقابله با میکروب‌های بیماری‌زای قوی موثرتر هستند.

به نوشته روزنامه تلگراف، بعنوان یک روش درمانی قدیمی و البته موثر برای مقابله با میکروب‌های قوی و در عین حال کنترل بیشتر مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها آزمایش کردند.

متخصصان دانشگاه کاردیف در یک مطالعه جدید روی تاثیر چای و عسل می‌گویند اگر قرار باشد برای مقابله با فرآیند افزایش مقاومت آنتی بیوتیکی در باکتری‌ها، مصرف این داروها را کاهش دهیم باید جایگزینی برای آنها پیدا کنیم که ظاهرا چای و عسل برای این منظور مفید است.

چای بدلیل داشتن ترکیبات پلی فنول می تواند میکروارگانیزم‌ها را نابود کنند و برای سلامتی مفید است.

چای سبز نیز به يکي از پرطرفدارترين نوشيدنی ها در جهان تبديل شده است. برخي اين چای را با ترکيبی از طعم های ديگر مصرف می کنند. بهتر است چاي سبز با عسل مصرف شود زيرا هدف از مصرف چای سبز، بازسازی بدن است و ايده آل ترين ترکيب می تواند مخلوطی از چای سبز، ليمو و عسل باشد .

به گزارش سلامت نیوزبه نقل از روزنامه خراسان،کافئين ماده اصلی چای سبز است که با افزودن عسل، ميزان ويتامين های مفيد آن برای مغز افزايش مي يابد. اين دو ماده، با بالا بردن عملکرد مغز، حافظه و تمرکز را بهبود مي دهد.چای سبز باعث تقويت روند سوخت و ساز می شود. اکسيداسيون چربی با مصرف اين ترکيب ۱۷ درصد افزايش پيدا می کند. يکي از مهم ترين خواص چاي سبز همراه با عسل، توليد آنتی اکسيدان لازم براي بدن است. کاتيکينز موجود در چاي سبز براي سلامت دندان ها بسيار موثر است. کاتيکينز تأثيرگذاري باکتري هايی مانند استرپتوکوکوس را کاهش می دهد. با بالا رفتن سن، زنان دچار پوکی استخوان می شوند اما با مصرف اين نوشيدنی استخوان ها قوی تر و سالم تر می شود.